radosti OVV-a

Rasprava o održavanju vučnih vozila u Hrvatskoj
maki
Posts: 18
Joined: 09 Feb 2010, 22:40
Location: Varaždin, Zagreb, Koprivnica

radosti OVV-a

Unread post by maki »

Održavanje nam i nije neka stvar s kojom bi mogli se hvaliti negdje. A ni rekonstrukcije. kako objasniti da su na prvom snijegu sve novorekonstruirane 1141 poispadale dok su stare koliko-toliko normalno vozile? Dali ovi u održavanju nemaju s čim ili ne znaju ili i jedno i drugo? Ja to nikako ne reazumijem da ih snijeg furt iznenadi. Kad god padne.
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Ante Brletic »

pa nije ih iznenadio snijeg, već ih nažalost NIJE niti iznenadilo to što su nam lokomotive u velikoj mjeri imobilizirane. Jučer sam imao priliku razgovarati sa umirovljenim kolegom, pa govori da je i prije se znalo desiti da neš rikne zbog snijega...ali ovo je danas katastrofa.
Nažalost puno kvarova otpada na sistem kočnice, koja je najvažnija stavka u pitanju sigurnosti.
Mislim da se trebamo ozbiljno pozabaviti sa održavanjem lokomotiva :cry:
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by 2041024 »

Drago mi je da je netko otvorio ovu temu, ali mišljenja sam da bi se ime same teme kroz dogledno vrijeme moglo promjeniti u recimo "Godišnje muke OVVa", jer kako je to već vrijeme prije pokazalo, ovv nema samo problema po zimi već i cijele godine, tj da budem precizniji mi osoblje imamo problema sa vučnim vozilima, odnosno sa neotklanjanjem kvarova, a ovv to riješava na naćin:"mi to ne znamo, ili mi ti to ne možemo popravit, šta si došao pa to u Osijeku trebaju popraviti" (barem kad se radi o macosama) i onda kad se otkaže vlak jer kvar nije otklonjen nastane cijela frka i panika. :evil: :evil:

Iskreno se nadam da nećemo samo mi pojedinci iz male bjelovarske vuče popunjavati ovu temu, nego da će i ostali kolege podijeliti svoja iskustva na ovu temu!!! 8-)
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Andre Lenk »

2041024 wrote:Iskreno se nadam da nećemo samo mi pojedinci iz male bjelovarske vuče popunjavati ovu temu, nego da će i ostali kolege podijeliti svoja iskustva na ovu temu!!! 8-)
baš sam se pitao koliko će trebati da se javi "jedan" iz specijalne postrojbe "dati poso OVV-u" :mrgreen: :lol:
ajmo đuro dvajstčetvorka, materijale napolje... da vidimo jel kriv OVV ili neki mali strojovođa... 8-)
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Andre Lenk »

evo mi kolega šalje sliku na mejl... ona sve govori...


Image
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Ante Brletic »

šta treba ugasiti mašinu ili ugasiti smjer :lol: :lol: :lool:
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by 2041024 »

410 exp wrote:šta treba ugasiti mašinu ili ugasiti smjer :lol: :lol: :lool:
To namjerno nije napisano, nego je ostavljeno kao mogućnost izbora strojovođi šta da napravi! 8-)
Drazen Kaksa
Posts: 200
Joined: 09 Feb 2010, 12:32
Location: Bjelovar /Pevec city

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Drazen Kaksa »

"Elitne postrojbe" ovakove probleme uglavnom rješavaju pozitivno!

Imam osjećaj,ponekad kad udjem u radionu u ZG.,da sam ušao u "pekaru",a ne u radionu gdje se "popravljaju" lok. (jer kad vide macosu da ulazi ,oni se prekreću od muke)Onda dolaze iz Gredelja itd itd...
Ride to live,live to ride!
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by 2041024 »

Šalu na stranu, ali mišljenja sam da nam je održavanje palo na niske grane, što je nažalost u zadnje vrijeme rezultiralo većim željezničkim nesrećama, pa slijedom toga postavit ću ovo pitanje:

Da li se mi kao SSH nikako ne možemo oduprijeti konstantnom ne održavanju vučnih vozila, ili nam je sasvim svejedno što samim ulaskom u poluispravno vučno vozilo stavljamo kako svoj, tako i živote putnika u torbu, a dopisivanja sa OVVom kako smo imali za primjetiti ne daju nikakve rezultate? Zar bi se još trebao koji puta ponoviti sličaj sa Glavnoga da bi se nešto poduzelo? :|


Image
Drazen Kaksa
Posts: 200
Joined: 09 Feb 2010, 12:32
Location: Bjelovar /Pevec city

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Drazen Kaksa »

2041024 wrote:Šalu na stranu, ali mišljenja sam da nam je održavanje palo na niske grane, što je nažalost u zadnje vrijeme rezultiralo većim željezničkim nesrećama, pa slijedom toga postavit ću ovo pitanje:

Da li se mi kao SSH nikako ne možemo oduprijeti konstantnom ne održavanju vučnih vozila, ili nam je sasvim svejedno što samim ulaskom u poluispravno vučno vozilo stavljamo kako svoj, tako i živote putnika u torbu, a dopisivanja sa OVVom kako smo imali za primjetiti ne daju nikakve rezultate? Zar bi se još trebao koji puta ponoviti sličaj sa Glavnoga da bi se nešto poduzelo? :|


http://img717.imageshack.us/img717/8025/ovv.jpg
Možemo, onako kako ti radiš!
Šic iz prometa i to je rješenje!
Ride to live,live to ride!
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Zimske radosti OVV-a

Unread post by Andre Lenk »

nakon zimskih radosti OVV-a počinju proljetno-ljetne...

nakon laganog povjetarca koji je podigao krov mađarske hale možemo očekivati lošije mađare ili pretjerujem?

Image
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: radosti OVV-a

Unread post by Andre Lenk »

što je čudno na ovoj 2063-007? inače remek djelo OVV pogona knin ? :skok

Image
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Z.E.
Član SSH
Posts: 155
Joined: 10 Feb 2010, 15:28

Re: radosti OVV-a

Unread post by Z.E. »

plavi reflektori...kako cool... :skok
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: radosti OVV-a

Unread post by Andre Lenk »

Z.E. wrote:plavi reflektori...kako cool... :skok
plavi xenon by OVV... :kul2
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: radosti OVV-a

Unread post by 2041024 »

Sve normalno, karavela James Bond po novome ima i svjetla za vožnju nepravilnim kolosijekom!!! :lol: 8-)
Post Reply