česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Rasprava o održavanju vučnih vozila u Hrvatskoj
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Ante Brletic »

Ajmo reć da u ovu temu možemo stavljati učestale kvarove i opise istih, a koji se na vučnim vozilima konstantno ponavljaju bez obzira na godišnje doba....

evo recimo slučaj od danas i lok 1141-376, blokirao PC panel u B kabini, dok je na A strani sve OK

Image
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
ELA
Član SSH
Posts: 29
Joined: 15 Feb 2010, 22:05
Location: Mostar

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by ELA »

Udari ga nogom kolega :D,i biće sve OK....
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Andre Lenk »

410 exp wrote:Ajmo reć da u ovu temu možemo stavljati učestale kvarove i opise istih, a koji se na vučnim vozilima konstantno ponavljaju bez obzira na godišnje doba....

evo recimo slučaj od danas i lok 1141-376, blokirao PC panel u B kabini, dok je na A strani sve OK

http://i619.photobucket.com/albums/tt27 ... CN3581.jpg
"Mile Maramica" je drugi dan uspješno sam otklonio kvar, čak i on zna da postoje dva automatska osigurača u gornjem redu na S5 stalku na kojima piše informativni zaslon, oni se uredno "sruše" i ostave se dolje dok panel ne krepa (do cca 45 min)
nakon toga se podignu, PC se uredno podigne i dalje funkcionira.
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Ante Brletic »

e ybg...baš i nisam imao 45 min vremena, kad je lok trčala stalno, a glede osiguralnika...2 x rušio i ostavljao po par minuta...al ne vredi, dakle mora biri duži period . :idea:
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Andre Lenk »

410 exp wrote:e ybg...baš i nisam imao 45 min vremena, kad je lok trčala stalno, a glede osiguralnika...2 x rušio i ostavljao po par minuta...al ne vredi, dakle mora biri duži period . :idea:
na duži period, naravno, taj zaslon ti nije ništa drugo doli običan "laptop" kojem kad kratko isključiš baterije na lokomotivi, pređe na bateriju u sebi.
onda moraš čekat da "krepa" i stalno ga palit na gumb u čošku (zaštita za štednju energije gasi ekran)
i kad se više neda upaliti, znaš da je prazan do kraja i onda ga upališ i najvjerojatnije dođe "k sebi"...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Goran Vk
Član SSH
Posts: 109
Joined: 07 Feb 2010, 22:57
Location: Vinkovci

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Goran Vk »

Na 302-311 mi se nekoliko puta desilo da jedan od zaslona ostane u mraku...tada mi je uvijek upalila šema sa kratkotrajnim spuštanjem automata na S5 ormaru "informativni zaslon 1 ili 2"...
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by 2041024 »

Vidim teme o održavanju nekako su nam zamrle,da napokon OVV nije počeo stvarno baviti onime što mu je primarna zadaća a to je Održavanje vučnih vozila!!!! :lol: :lol: Ili se o toj temi ni ovdje ne smije govoriti? :twisted:
Dalibor Petrovic
Moderator
Posts: 888
Joined: 03 Feb 2010, 22:51
Location: Bjelovar / Zagreb
Contact:

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Dalibor Petrovic »

2041024 wrote:Vidim teme o održavanju nekako su nam zamrle,da napokon OVV nije počeo stvarno baviti onime što mu je primarna zadaća a to je Održavanje vučnih vozila!!!! :lol: :lol: Ili se o toj temi ni ovdje ne smije govoriti? :twisted:
djuro dvajscetvorka, tebe cemo u OVV poslat :twisted:
Ako se boriš - možda ćeš izgubiti. Ako se predaš - sigurno si izgubio!
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by 2041024 »

Dalibor Petrovic wrote:
2041024 wrote:Vidim teme o održavanju nekako su nam zamrle,da napokon OVV nije počeo stvarno baviti onime što mu je primarna zadaća a to je Održavanje vučnih vozila!!!! :lol: :lol: Ili se o toj temi ni ovdje ne smije govoriti? :twisted:
djuro dvajscetvorka, tebe cemo u OVV poslat :twisted:
Hvala na ponudi, ali ja kad ih se zaželim sam ih odem posjetiti! 8-)
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Ante Brletic »

DOpredsjedniče...jel ima šta istine u onom navodu, što sam pročitao, da su pojedinci iz vuče vlakova tražili ugrađivanje nekvalitetnih dijelova a samo radi provizije ??
pročitao na željeznice.net-forumu ?
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by 2041024 »

Kad nitko neće eto opet mene. Jučer opet problemi sa đuranima u Bj. Nakon što je 010 otišao u sub na zamjenu, na njegovo mjesto došlo je moje veličanstvo ili ti 2041-024, ali s obzirom da nije htio paliti zbog ovih ili onih razloga, proglašen neispravnim jučer oko 13h, te sa manevarkom odšlepan do Kž. Kako su jake snage OVV odradile brzopetezni pregled tj servis, tj tko zna šta ili ništa, navečer se vraća đuran 010 u Bjelovar, ali u vidno lošijem stanju. Naime isti se je vratio sa pregleda neispravan ili ti sa samo 950ok DM, što je za posljedicu imalo ponovni dolazak majstora u Bj da vide šta nevalja, ali ne ni danas kvar nije otklonjen nego samo ustanovljen, a sutra če biti otklonjen najvjerovatnije!!!:geek: :roll:
Evo samo mali prikaz kako je to izgledalo na teretnom za kž večeras!!!!
Putovanje!!
http://vred.hznet.hr/hzinfo/Default.asp ... L&Screen=2
Sastav vlaka!
http://vred.hznet.hr/hzinfo/Default.asp ... 01&LANG=EN
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Andre Lenk »

2041024 wrote:.... ....
odgovorit cu ti ovdje neda mi se tamo...

2062-055 voza vlakove 65011-65010 oliti radni Rk-Nofska-Rk... a ono iz nofske smo morali dati vama jer vele da je bolje da stoji banova - sirač nego bjelovar...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
2041024
Član SSH
Posts: 197
Joined: 03 Feb 2010, 12:18

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by 2041024 »

Andre Lenk wrote:
2041024 wrote:.... ....
odgovorit cu ti ovdje neda mi se tamo...

2062-055 voza vlakove 65011-65010 oliti radni Rk-Nofska-Rk... a ono iz nofske smo morali dati vama jer vele da je bolje da stoji banova - sirač nego bjelovar...
Napokon da i mi imamo prednost nad nekim :mrgreen: !! Šalim se naravno, ja bi najradije da to sve vozi i da ima dosta loksi, jer sad napokon ima posla, ali nažalost trenutno nema lokomotiva koje bi zadovaoljavale potrebe manjih radnih vlakova!! :evil: :evil:

Po pitanju 2062-055 evo je jutros na 65450, veselo fućka po mojoj županiji, samo sa druge strane!!!! 8-) 8-)
http://vred.hznet.hr/hzinfo/default.asp ... o&SCREEN=2
Anto Dankic
Član SSH
Posts: 366
Joined: 10 Feb 2010, 17:42
Location: Slavonski Brod, HR

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Anto Dankic »

Andre Lenk wrote:.... taj zaslon ti nije ništa drugo doli običan "laptop" kojem kad kratko isključiš baterije na lokomotivi.......
Znači treba ovima u radioni reći da ugrade hardwersku reset tipku :twisted:
Strojevi se, za razliku od ljudi - mogu popraviti...
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: česti kvarovi i smetnje na vučnim vozilima...

Unread post by Andre Lenk »

Anto Dankic wrote:Znači treba ovima u radioni reći da ugrade hardwersku reset tipku :twisted:
može i softwersko rješenje....

Image
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Post Reply