Kemijski vlak

ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Kemijski vlak napokn u Vinkovcima i opcenito na prugama Republike Hrvatske.
Vlak vuče manevarska lokomotiva 2 132 .

Pitanje -

Manevarska lokomotiva ide na otvorenu prugu, a posjednuta je samo sa strojovođom, da li je to u skladu sa zakonom i propisima i da li za to znaju naši dispečeri ?
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Kemijski vlak

Unread post by Andre Lenk »

dispečeri znaju, trebalo bi biti u skladu s propisima pošto imaš vlakovođu i manevristu na vlaku....
veći je problem koga jarca oni sada špricaju kada je sjeme već otpalo i proklijat će na proljeće...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Boki og
Član SSH
Posts: 317
Joined: 03 Mar 2010, 20:54

Re: Kemijski vlak

Unread post by Boki og »

Andre Lenk wrote:dispečeri znaju, trebalo bi biti u skladu s propisima pošto imaš vlakovođu i manevristu na vlaku....
veći je problem koga jarca oni sada špricaju kada je sjeme već otpalo i proklijat će na proljeće...
Samo treba paziti da majstoru sjeme ne otpadne na vlakovođu pa proklija za devet mjeseci ...
ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Ipak sam skromnoga misljenja da niti manevrista niti vlakovođa nisu pomočnici strojovođe i da ta lokomotiva ne može ići na prugu posjednuta samo strojovođom.
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
Anto Dankic
Član SSH
Posts: 366
Joined: 10 Feb 2010, 17:42
Location: Slavonski Brod, HR

Re: Kemijski vlak

Unread post by Anto Dankic »

Ivice kakav pomoćnik na 2132 ? eventualno može "netko glumiti RDV" a za to su sigurno dovoljni i pratioci...
Strojevi se, za razliku od ljudi - mogu popraviti...
ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

nebitno kako se zove.....nazvao sam pomocnik.....ista situacija bila i sa đakušom......sta ce cutra doci na red.
Mi smo išli sa 2 132 u silos....ima i vlakovođa i manevrista (kočničar) i dobiješ "pomočnika".
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
bacaxxl
Član SSH
Posts: 928
Joined: 12 Feb 2010, 13:34
Location: Kneen

Re: Kemijski vlak

Unread post by bacaxxl »

Ma što god "stručnjaci" pričali, 2132 je lokomotiva koja na prugu izlazi u DVOPOSJEDU (ukoliko Hebrang ne kaže drugačije!)! Tamo neki čađavci sigurno nisu lokomotivsko osoblje, nego pratnja vlaka od kojeg smo, hvala Bogu, odvojeni bar za duljinu odbojnika...
------------------------------------------------
Kristina died. Long live Isolda!
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Kemijski vlak

Unread post by Andre Lenk »

bacaxxl wrote:Ma što god "stručnjaci" pričali, 2132 je lokomotiva koja na prugu izlazi u DVOPOSJEDU
a zašto izlazi u dvoposjedu? možda joj fali neki uređaj?
2132-321-330 nisu dvoposjed....
dakle zamjena za uređaj može biti vlakovođa, kondukter, kočničar ili strojovođa/pomoćnik....
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
varaždinec
Član SSH
Posts: 224
Joined: 10 Feb 2010, 08:35
Location: Varaždin

Re: Kemijski vlak

Unread post by varaždinec »

Andre Lenk wrote:
bacaxxl wrote:Ma što god "stručnjaci" pričali, 2132 je lokomotiva koja na prugu izlazi u DVOPOSJEDU
a zašto izlazi u dvoposjedu? možda joj fali neki uređaj?
2132-321-330 nisu dvoposjed....
dakle zamjena za uređaj može biti vlakovođa, kondukter, kočničar ili strojovođa/pomoćnik....
Kod nas u Varaždinu 2132 serije može u jednoposjedu prometovati na relaciji VŽ-ČK-VŽ, a na sve ostale relacije ide u dvoposjedu. Uzalud nama i RD uređaj(2132-321-330) ako je Lenk mislil na njega kad nema pokrivenosti radio signalom.
ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Ja sam strojovođa i mislim da smo vecina ovdje strojovođe ili pomočnici, a ne nekakvi uređaji niti zamjena uređaja i mislim kada idu dvojica strojovođa ili nekih radnika kako to kažu pojedinci..da se ide zbog sigurnosti željezničkoga prometa, a ne zbog kojekakvih zamjena koječega.
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by Ante Brletic »

ivica wrote:Ja sam strojovođa i mislim da smo vecina ovdje strojovođe ili pomočnici, a ne nekakvi uređaji niti zamjena uređaja i mislim kada idu dvojica strojovođa ili nekih radnika kako to kažu pojedinci..da se ide zbog sigurnosti željezničkoga prometa, a ne zbog kojekakvih zamjena koječega.
slažem se sa Ivicom..no nažalost pravilnik je neumoljiv..!
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
namil
Član SSH
Posts: 440
Joined: 24 Feb 2010, 15:21

Re: Kemijski vlak

Unread post by namil »

:geek: Nek' "prof. RELJA" donese "pravorijek"... :ugeek: :kul
ivica
Član SSH
Posts: 151
Joined: 13 Feb 2010, 20:30
Location: Vinkovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by ivica »

Odmah ću ti reći njegov odgovor.
Tako je rekao Zagreb i gotovo....
Pamćenje je vještina, a zaboravljanje je umjetnost.
Andre Lenk
Site Admin
Posts: 1448
Joined: 20 Jan 2010, 20:47

Re: Kemijski vlak

Unread post by Andre Lenk »

šved, makoza, nagibni, ellok za šamac ili volinju, sve je to dvoposjed ako nema RD veze odnosno ako nije ugrađen RDuređaj...

međutim, koliko vidim, i za Gunju i Županju, Dalj, Cernu strojovođa vozi sam.
i varaždinci svoje makoze voze sami,
osječani voze svoj nagibni sami, i svoje makoze također, šved za zadar ide sam, u puli identična situacija
ali samo dok u vlaku imaju konduktera odnosno vlakovođu, ispravite me ako griješim....
u svim ostalim slučajevima (čitaj kod strojnih vožnji) nitko ne traži da idete sami (rijetki su slučajevi kada te baš ja užicam zbog toga i toga što ti i obrazložim)
i tako i S.Broda uvijek šaljem dvojicu u Vinkovce sa manevrom
Iz Vinkovaca uvijek šaljem dvojicu u Novsku sa švedom, a zašto? jer je šved jednoposjed ili dvoposjed?
drugi par rukava je što šef iz VC pošalje strojovođu sa švedom na tokarenje a on ide sam jer je tako šef rekao???
i onda ti Ivice napišeš da to "dolazi iz Zagreba". Ja iz Zagreba vidim da to dolazi sa istoka. Pozdarvi si lijepo šefa, a i kolege koji prihvate takav posao...
Etno kuća
Tipična kuća sa isključenom strujom,vodom i telefonom zbog neplaćenih računa.
Ante Brletic
Član SSH
Posts: 952
Joined: 08 Feb 2010, 20:20
Location: Stari Mikanovci

Re: Kemijski vlak

Unread post by Ante Brletic »

koliko znam naš šef se baš i ne petlja puno u takove stvari...ustvari nepetlja se ni u šta bi morao :lol: :lol: :lol:
Ako ne treba jesti u dva ujutro...čemu onda svijetlo u hladnjaku ???
Post Reply